| Hangover a întrebat:

Buna si Hristos a inviat! happy In curand sunt nevoita sa trimit niste bani unei persoane si va trebui sa fac asta prin banca, evident. Problema mea este ca persoana respectiva are cont la ING. Eu nu am cont in nicio banca deoarece am 17 ani, insa am mai trimis bani prin Banca Transilvania deoarece respectiva persoana avea cont acolo. Intrebarea mea este daca pentru a trimite acesti bani, trebuie sa ma duc la ING sau as putea sa o fac de la Transilvania? Si daca merge a doua varianta, mi se va lua un comision anume pentru ca transfer in contul altei banci?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ar fi bine sa-i trimiti de la o unitate a bancii ING deoarece ar fi mai mic comisionul. De regula comisionul este mai mare daca depui banii in cont de la o unitate a altei banci.
Comisionul il poti vedea pe site-ul bancii de la care trimiti.

suntserios
| suntserios a răspuns:

E prea complicat sa trimiti de la ING, ei nu au casierii la filialele lor, doar la cele centrala