| BogdanTeacu a întrebat:

Buna,
Sotia a primit o amenda pentru rovinieta din Ungaria anul trecut in decembrie, dar noi nu am iesit cu masina din tara, nici nu am instrainat-o altcuiva.
Cum se poate dovedi ca nu am iesit cu masina din tara?
Multumesc mult.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Puteti solicita relatii de la vama cea mai apropiata de voi sau de la Politia de frontiera.

| BogdanTeacu explică (pentru Ioandelasal):

Dar din cate stiu eu acum la vama se verifica doar buletinul, nu si talonul masinii. puteti sa imi dati mai multe informatii daca se poate.

PS: suntem din Oradea

multumesc.

| Ioandelasal a răspuns (pentru BogdanTeacu):

Nu pot, n-am iesit din tara cu masina dar este destul sa fi fost verificata si cartea de identitate, banuiesc ca nu ati iesit din tara in data respectiva.
Si chiar daca ati iesit cu alt mijloc de transport aveti martori.

| dancomanm a răspuns:

Schimba sotia.