| zoeyangel a întrebat:

Buna stie careva cum se poate schimba parola la id-ul de mess?
Va rog urgent

Răspuns Câştigător
evenso
| evenso a răspuns:

1. In meniul principal, de sus, selectati Messenger
2. In sub-meniul care se deshide selectati si apoi dati click pe My Account Info
3. Se va deshid o pagina de la Yahoo unde vi se cere parola actuala. Tastati-o in casuta respectiva si apasati Enter (sau dati click pe Sign In)
4. Daca pana acum totul a mers fara probleme ar trebui sa va aflati in pagina cu informatiile despre contul vostru. Acolo, dupa informatiile despre nume si ID, veti desoperi un link cu numele de Change Password. Click pe el
5. Acum vine partea in care va schimbati parola. In pagina respectiva aveti trei casute. In prima (Enter your Current Password introduceti parola actuala. In a doua (Choose a New Password completati noua parola pe care o doriti. Pentru verificare, aceasta noua parola va trebui introdusa si in casuta numarul 3 (Confirm your New Password.
6. Daca parola a fost schimbata cu succes, va fi afisat pe ecran urmatorul mesaj : "You have successfully chosen a new Password".

4 răspunsuri:
| Fast92 a răspuns:

Dai sus in Messenger -> My account info -> Change your password
funda?winking

| v9 a răspuns:

Intri la mail -> My account -> Change password.
Funda?

| iuliiiiiiiiia a răspuns:

Dai la messenger
accesezi my account info
dai la change your pasword
si scrii parola ta dorita
succesbig grinbig grinbig grinbig grin

| Cristianu13 a răspuns:

Buna, intri pe mail si dai ''parola uitata'' de acolo urmezi pasii