| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva ce am? De cateva zile incoace nu mai pot dupa ciocolata, maica mea nu prea are si nu imi place. Azi am mancat doua kindercountry si doua ciocolate mari cu branza si eu tot vreau si imi vine pofta si noaptea, si ieri am mancat ft multe dulciuri dar nu mai am. Nu sunt grasa

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Incearca sa mnaanci fructe. E o alternativa sanatoasa si poate iti ia din dorinta de a manca dulciuri

| gabicoo a răspuns:

Dulcele (zaharul) e un drog legal.
Daca vei continua sa consumi dulciuri te paște diabetul. E timpul sa te opresti.
Nu te poti lasa brusc de dulciuri. Zilnic redu la jumatate consumul adica maine consuma jumatate din ce ai consumat azi, poimaine jumatate din ce vei consuma maine, etc.
Exista bomboane fara zahar. Le poti consuma fara grija.
Eu am cam aceiasi problema ca tine. Ca sa-mi potolesc "dorinta" de a mânca dulce, consum bomboane fara zahar "sugar free".
happy