| mioara_codulescu a întrebat:

Buna, stie cineva cum e facut sangele artificial pentru Halloween?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

ăla din filme?

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Sos de rosi sau suc de struguri combinat cu apa minerala si sare ii da nuanta aceea de sange. Daca ai observat in filme sunt acele scene cand le vine sangele pe gura si il scuipa, ei bine cei mai multi actori inghit acel sange artificial pentru ca inainte de a filma scena respectiva li-se se spune ca il pot si inghiti nu doar scuipa.