| pAndreea9597 a întrebat:

Stie cineva cum se numeste pixul cu care poti sa scrii si sa stergi? E bun pentru declaratia aia ca sa nu stau sa o scriu de mana de prea multe ori si asa sterg doar data. Ma poate ajuta cineva?

12 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Scrii cu creionul

| pAndreea9597 explică (pentru AdelinaC):

E si asta o idee, nici nu m-am gandit. laughing Am comandat deja frixion.

| danbnz a răspuns:

Poti sa editezi declaratia direct din telefon aici:
https://formular.sts.ro/
Completezi, generezi pdf, descarci in telefon.
Iti trebuie si un pdf reader... xodo e foarte bun.
E mai rapid decat ce vrei tu sa faci.

| pAndreea9597 explică (pentru danbnz):

Dan, multumesc. Am raspuns mai jos. E pentru parintii mei, ei nu se descurca prea bine pe telefon si sa nu stea sa scrie de mana sau sa le printez multe declaratii, le-am luat pixuri din astea.

| danbnz a răspuns (pentru pAndreea9597):

Cu placere!
E o idee buna.

| JicaContra a răspuns:

Adobe Reader... mi-am facut declaratia aia cu tot cu semnatura in 5 minute, pe telefon

| pAndreea9597 explică (pentru JicaContra):

Eu ma descurc pe telefon, dar ai mei nu. Le-am printat cateva declaratii pe care sa poata sa puna data noua si sa o stearga pe cea veche. Asta ca sa le fie usor si sa nu scrie de mana toata declaratia sau sa stau sa printez si sa intru prea mult in contact cu ei. Multumesc!

| DuckDodgers0 a răspuns:

Pilot Frixion
Ar fi bun sa ii modifici data usor, desi nu e recomandat sa semnezi si sa scrii acte oficiale cu el

| pAndreea9597 explică (pentru DuckDodgers0):

Mulțumesc, l-am găsit și mi l-am comandat. De ce nu e recomandat să scrii pe acte cu el?

| DuckDodgers0 a răspuns (pentru pAndreea9597):

Tocmai pentru ca se sterge

| Yrem3119 a răspuns:

Roller Frixion

| pAndreea9597 explică (pentru Yrem3119):

Mulțumesc mult, l-am găsit!