| anonim_4396 a întrebat:

Buna,știe cineva sum este laptele de vaca gras sau slab daca vaca a fătat acum doua luni?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Aia depinde de gena vacii si de starea ei de sanatate, hranire, etc. Vacile care dau lapte mult la mulsul de dimineata au lapte slab.

| AndreiRobert22 a răspuns:

In mod normal laptele de vaca e gras tot timpul daca vaca e sanatoasa si hranita corespunzator, indifferent daca a fatat sau nu!

| Petresc_Mona_1996 a răspuns (pentru AndreiRobert22):

Ms pentru respuns eu pun laptele la fiert sera si apoi la frigider pana dimineata si dimineața n-ar trebui sa facă unpic de smântână de deasupra?