| WangLouis a întrebat:

Stiti cum se formuleaza o cerere pentru bursa de merit? Stiu ca e ceva banal...o cerere...dar nu ma pricep. Ma puteti ajuta? big grin

4 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Nu e ceva banal. E ceva absolut indispensabil. De-a lungul vietii, vei fi nevoit sa scrii jdemii de cereri. Asa ca...invata sa scrii una. Pentru inceput, un search pe Google te poate ajuta. Tasteaza cuvantul "cerere" si vezi ce iese. Hai, ca nu e chirurgie pe creier.

Bula
| Bula a răspuns:

Daca nu stii sa formulezi nici macar o asemenea cerere, atunci NU MERITi o asemenea bursa! tongue

| WangLouis explică (pentru Bula):

Chiar așa, nu!? dar daca pe mine nu m-a invatat nimeni pana acum sa scriu asa ceva de unde sa stiu.Nu m-a luat nimeni pana acum..."hai sa-ti arat cum se face o cerere"
Sunt inca un copil, voi invata si asta e. Timp poate mai e, daca tu te-ai nascut invatat, atunci...imi cer scuze ca ma amesrec printre oameni asa ca tine.

| Bula a răspuns (pentru WangLouis):

Scuze ca te-am depreciat, dar am crezut ce esti deja major.
Cererea - in cazul minorilor - trebuie sa fie semnata de parinte /tutore.

Reclamatii la profa de romana si la diriginte!
Ei trebuie sa va invete cum se face o scrisoare, o cerere etc., inca din clasele 6-8...