| SoWeird a întrebat:

strang bani sa-mi iau un telefon.
Ce telefon credeti ca ar fi bun?
Vreau sa aiba :
-Touchscreen
-Android
-Sa poata sa prinda Wi-Fi
-Senzori ( De exemplu, sunt unele jocuri la care trebuie sa invarti ecranul pentru a juca, folosindu-se de niste senzori)
-Sa fie cat mai ieftin si sa arate ok.
Cel mai bun raspuns primeste funda, puteti spune mai multe telefoane si daca imi place unul va dau funda big grin

11 răspunsuri:
| Gumitzza5 a răspuns:

Alcatel One Touch OT-991D, Samsung S6500 Galaxy Mini II (Galaxy Mini2), Huawei Ascend G510, Allview A4 :d sunt smartphonuri destul de ieftine

| ÎngerCretin a răspuns (pentru Gumitzza5):

Pleaca de aici cu alcatelul tau! Am un Alcatel ot si in primele saptamani mergea bine, dupa care mergea tot in reluare. si nu-l foloseam decat sa sun si sa raspund. mare chestie.

| Gumitzza5 a răspuns (pentru ÎngerCretin):

Nu folosesc nici un tip si nu imi plac telefonele ALCATEL, sunt ieftine si nu mi se par extrordinar de bune. Am precizat telefone ieftine.
Eu folosesc numai Iphone, deoarece este printre telefonele care exceleaza in aproape tot.

| Dyidy a răspuns (pentru Gumitzza5):

Poate ca am dat raspunsul cam tarziu, dar IPhone-ul mi se pare cam naspa, deoarece nu exista un buton pe care sa dai doar putin inapoi, are procesor Dual Core (Merge cam greu), iar Huawei P8 (Da, stiu! A aparut in 2015, iar intrebarea e din 2013) are o camera mai buna (IPhone 6S Plus are camera de spate de 12 MP, iar pe fata de 5 MP. Huawei P8 are camera de spate de 13 MP, iar de fata de 8 MP. Nu e diferenta mare, dar totusi e!) si are procesor Octa Core. Cam astea sunt chestiile in care IPhone nu exceleaza!

| ÎngerCretin a răspuns:

Samsung galaxy S 2
poate fi PLUS-mai bun decat normalul si mai putin scump -> undeva la 1000 lei nou, factura, garantie
poate fi SIMPLU - undeva tot la 1000 lei nou, factura, garantie

Samsung galaxy s 3 (eventual mini)
Undeva la 1000 lei cel Mini (mai mic decat normalul nou, garantie, factura)
Undeva la 13000 lei cel Normal (mai mare decat mini si mai bun, fiind nou, garantie, factura)

Samsung galaxy s 4
Mini - mai mic decat normalul si undeva la 1600 lei(nou, garantie, factura)
Normal - mai mare decat mini si mai bun, undeva la 1800 lei (nou, garantie, factura)

Nu iti recomand sa iti iei iphone deoarece e scump de intretinut. Iti trebuie programe aproape pentru orice, inclusiv sa setezi o melodie ca sunet de apel. Si toate programele se cumpara.

Cel mai avantajos la pretul cel mai mic este Samsung galaxy s 2. Nu se merita sa-ti iei mini in loc de normal!

| ÎngerCretin a răspuns:

In loc sa dai 6 mil pe un telefon care nu-si face treaba, mai degraba dai 10-13 pe unu care te tine si e folositor inca 2-3 ani cu aplicatiile sale.Nu te grabi in achizitionarea unui produs. mi s-a intamplat de multe ori si am gresit de fiecare data. Ti-as recomanda Samsung galaxy s 2 (plus e putin mai bun decat normalul, amandoua fiind cam 1000 lei). De pe eMAG iti da Samsung galaxy s 2 nou, garantie, factura un lucru esential in achizitionarea unui telefon.

| cornelmircea1980 a răspuns:

X12 Android 2.3 OS Smart Phone 3G TV GPS WiFi 4.1 Inch Capacitive Touch Screen- White

http://www.shopmania.ro/......e-63516452

| John1973 a răspuns:

Uite acest telefon este bun http://bit.ly/1vTDOUs

| AlexandruTeodor a răspuns:

Samsung Galaxy Y ti se potriveste perfect pentru ce vrei tu sa faci. Este la un pret FOARTE accesibil si este si destul de rapid. Succes!

| Treistariustar a răspuns:

Iti recomand acest telefon este excelent si foarte ieftin http://bit.ly/143j9Yh

| Marin1995 a răspuns:

Nokia lumia, Samsung wave s8500