| Meu_Fumul_1998 a întrebat:

Sunt clasa a 11-a si mi as dori enorm de mult sa studiez in Anglia. Mi-as dori sa merg pe Criminologie insa,parintii mei nu prea ma incurajeaza,doar prietenul meu. Imi puteti spune, cam cat de greu este, primul an, sau cum as putea sa invat engleza in 6 luni pentru a da testul IELTS. Trebuie sa fiu o fata de nota 10 pentru a ajunge acolo, sau conteaza nota din bac? Nu sunt o fata de nota 10, insa pentru bac, mi as dori enorm sa lupt pentru note mari, si sa ajung sa stuediez acolo. Ma ajutati va rog cu cateva sfaturi cu ce ar trebui sa incep va rog. Multumescc. Funda

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu la fel vreau sa studiez in strainatate mai exact in danemarca laughing sincer dupa cate am auzit, in Anglia facultatea este cu taxa adica platesti cam in jur de 1500-2000 de euro pe an. nu trebuie sa fii o fata de nota 10 dar nici o fata de nota 5 laughing cu o medie de 8-8, 50 la bac sigur ai putea sa intrii la o facultate buna din Anglia. daca vrei sa vorbim mai multe da-mi mesaj privat cu Facebook-ul tau si discutam.