| sweetydelya a întrebat:

sunt Delia, si as vrea parerea voastra. Spuneti-mi si mie niste statusuri misto, ca eu sincer nu am idei,

Răspuns Câştigător
| Suzy a răspuns:

Invata si din greselile altora, nu vei avea timp sa le faci tu pe toate.

Este adevarat ca "banii vorbesc"; cel mai adesea ei ne spun: "La revedere!"

Cine ride la urma, gindeste mai incet…

Daca iti ajung banii, inseamna ca nu ai destula imaginatie!

Domina ca sa nu fii domniat!

Cand ai suflet RAU in tine atunci esti privit mai BINE!

Un cerc de prieteni nu se face cu compasul…

Prea multi prosti pentru o tara asa de mica…

Nu exista nu-mi place sa beau… beau fara sa-mi placa

Nu exista minciuni doar adevar fara dovezi
uite si un site: http://statusuri.net/statusuri-diverse/5/

Ca sa întelegi ca esti prost trebuie totusî sa-ti mearga mintea…

5 răspunsuri:
| Suzy a răspuns:

Am uitat unulbig grin

Nu te vinde... esti tot ce ai!winking

| Dana a răspuns:

Femeia este precum un trandafir:catifelata... dar plina de spini!

| Fluturash_3549 a răspuns:

Statusuri triste:
cand iti va fi dor de mine, aminteste-ti un singur lucru, ma-i lasat sa plec

Va veni o data vremea cand in urma vei privi, ai vrea sa reinvie toate bucurii si nebunii, dar trecutul se ascunde, nu mai vine NICIODATA numai amintirea spune ca: "Asa a fost o data

Am Invatat Ca Dureaza ani Sa Castigi incredere
Si Ca Doar In Cateva secunde poti sa o Pierzi;

status de dragoste:
E atat de frumos sa gasesti sentimentul pierdut. E atat de frumos sa oftezi dupa primul sarut. E atat de frumos sa iubesti si sa fii iubit.

daca m-ar intreba cineva ce as alege intre viata si tine, as alege viata, iar tu ai pleca suparata nestiind ca viata mea esti tu big grin

Hai sa ne inpartim lumea :luna mie, stelele tie; oceanul mie. Pamantul tie. dar mai bine totul tie si tu mie...

il iubesc da prostu' nu isi da seamalaughing

Daca norii varsa lacrimi, si iubirea n-a trecut, poate mai apare o sansa sa pornim de la inceput.

statusuri cool:
Ce ai tu acolo jos, nu e de niciun folos. Ce am eu, e dorit mereu!
Sunt o fetita si sunt foarte cuminte vorba vine; asa cum vine asa si pleaca.
Daca baietii erau atat de folositori pe cat se cred, nu erau lesbienele.
Sunt atat de cool incat nici nu am nevoie de statusul asta.
Haha, si eu care credeam ca ai ceva mai bun de facut decat sa-mi citesti statusul.
Nu te deranja sa-mi scrii daca n-ai buletin! Nu ma complic cu minori.
Am fite pentru ca imi permit! Ai ceva de obiectat? Asa ziceam si eu!
Sunt fitoasa si mofturoasa dar n-ai ce face, decat sa-mi da-i pace!

Cand ma uit la poza ta imi vine sa sting monitorul. Ba nu, m-am razgandit, imi vine sa scot compu' din priza!
Nu am chef de tine, e chiar asa de greu de priceput?
Ma descurc si fara ajutorul tau. M-am schimbat si de tine nu mai am nevoie nici macar in pat!
Esti frumos si-mi permit sa te-ntorc si pe fata si pe dos! Daca mai comentezi, te-arunc in cos!
Te mai suporti? Eu nu te mai suport! rolling on the floor
Oh doamne, iar tu?
Esti incredibil baietas. incepi sa-mi placi! Orice-ai face doar sa nu te lasi!
Stiu ca sunt cool si stiu ca sunt frumoasa! Alte dume mai ai? Cand ai terminat imi dai un beep. Te pup, pa!
M-am saturat de tine, tu chiar nu te-ai prins. Greu mai esti de cap!
Esti la fel de plin de tine cum e iarba pe-un teren de fotbal. Nu ma refer la terenurile din Romania ca acolo bate vantu' rolling on the floor
Vai vai vai, aici scrie DND! Tu stii sa citesti?
Hai pa! phbbbbt N-ai tu fata! rolling on the floor

statusuri funny:
Bea suc de fructe,
Suc de fructe inseamna sanatate,
Sanatate inseamna sport,
Sport inseamna faima,
Faima inseamna bani,
Banii inseamna femei,
Femei inseamna dragoste,
Dragostea inseamna SIDA,
SIDA inseamna moarte,
Deci nu mai bea suc de fructe!

Daca intr-o zi femeia pe care o iubesti iti e infidela si-ti trece prin cap sa te arunci pe geam, adu-ti aminte ca ai coarne, boule, nu aripi!

foaieverdesolzidepesteuiteprostucumciteste

In Caz de Al III-lea Razboi Mondial femeile ar primi pusti iar barbatii pustoaice!

foaie verde de bihor u dai buzz eu dau ignorehappy

! 6 adevaruri in viata :
1) nu poti sa iti atingi toti dintii cu limba.
2) toti idiotii incearca dupa ce citesc asta.
3) primul adevar e o minciuna.
4) zambesti acum pentru ca esti un idiot.
5) vei trimite mai departe unui alt idiot.
6) inca mai ai un zambet pe fata...

Ma uit la luna. te vad pe tine. ma uit la soare. te vad pe tine. ma uit in departare. te vad pe tine. DA` da-te dracu din fata mea odata!

funda? >big grin

| Eusunteu a răspuns:

Doi se cauta.
se asteapta.
doi se cunosc apoi.
se cearta...se impaca.
sau s-au amagit doi...
se joaca...doi rad.
doi adorm goi...
cand printe noi se naste unul...
trebuie sa il creasca doi!

"Pot Sa Plec, Pot Sa Stau...
Pot Sa Fac Ce Vreau! Si Daca Plec,
Unde Merg Tot Cu Mine Te Iau! Poate Stii,
Poate Nu, Da` Iti Spun Mereu... Tu Ai Fost Si Vei Ramane Doar Al Meu! :X"

Suparicisad:-

| MαÐÐá a răspuns:

Stii ca ti-am spus de 1000 de ori:"Cu un zambet ma ridici la nori:X

Intai doare,apoi trece.O saptamana trece O saptamana plange,urmatoarea **** si petrece,apoi tot la ea se gandeste! straight face

Dc t` plangi frate? A fost decizia ta, tuu` ai preferat s` crezi ca s` va schimba :d

Am pus ca proasta punct zileleor senine/Cand dintre atatea zdrente eu te-am ales tocmai pe tine

Pe cine ai langa tine acum,tu sa bagi de seama Ca daca dispare maine,ai sa vezi ce mult inseamna

Nu inteleg de ce mereu ai spus "Bine! happy" Cand ti-am spus ca ti-ai pus cenusa`n cap cu mine

Nimeni nu va putea vreodata sa-i scoata p`ai mei din lumea mea...Suntem sute de mii de TRALALA! big grin

Stii tu cate am de facut

Stii tuu prin cate trec acu

Vezi tuu ca zi de zi sunt cuuu

Tine in gand ,chiar si acuuu!

Lacrimile tale grele ce se cern prin gene.Imi cer parca sa raman, dar nu mai am vreme.O sa plec o vreme, o sa ma`ntorc nu te teme

Si stiu ca nu te iubeste asa cum te-am iubit eu

Si stiu ca vii la mine acum fiindca ti`e greu

E o dimineata rece,soarele nu`mi zambeste

In patul meu e altu acum care ma`ncalzestedevil

E una dintre zilele alea nasoale

Ma gandesc la tine si doar ma doare

Nu mi'ai facut nimic,pur si simplu nu esti

E momentul in care nu ai si iti doresti!

Imi amintesc de vremea cand spuneam asa: Lumea e a mea,lumea e a meaaa :-s

Timpul trecea si era tot mai greu pentru ei.Ea il iubea si asta se vede in ochii ei.

te-am invatat sa nu crezi ceea ce spun unii...Sa nu uitzi ca tu sarutzi gura mea,nu gura lumii/

Gandu` tau e ca o boala.Diseara cineva o sa-i dea sa sara.Si nu esti tu,haha,da totusi tu o stiai de domnisoara

Model de femeie care cauta scanteie.Il parasesti pe fraier,asta`i cea mai buna cheie,

Atata timp am asteptat / O hotarare nu ai luat / Ori nu'ntelegi, ori nu gandesti / Ca doua inimi le ranesti

Doar ochii tai ma linistesc,cand ma privesc.Cand spui in soapte te iubesc.As vrea sa opresc timpu' sa ramai asa.Sa nu te schimbi nici cand iubirea mea love struck

Ma simt pierduta acum stau si ma uit in gol pe geam.

Te vad in tot,esti peste tot,dar nu pot sa te am!

ღ Un cer albastru si mult soare in viata mea Sa fiu cum sunt,fara tine n-as puteaღ

E nemasurabila ,necontrolabila chiar adorabila E inestimabila ,inegalabila ,indispensabila

Nu mi'a ramas nici'o speranta Tu mi le'ai ars pe toate

Mergi cu capul sus,cand soarta ti-e cruda ~ $ ~ Sa stii s-ajuti pe altii,cand nimeni nu te-ajuta

Ce e cel mai important sau mai presus ~ Sa-mi traiesc viata si sa ies cu capul susS

dar am vazut ca timpul trece nu sta sa'mi leg eu siretul nu sta sa iau din nou startul daca n'am pornit cu dreptul

Imbracat in zambete aproape orice om e fals Ai crezut in ochi sinceri si, da, te-ai ars batting eyelashes"

Nu mai sunt copilu cu slabiciuni de alta data acum sunt slabiciunea altora c-am caracter de piatrawinking"

N-am vorbit serios cand am spus ca nu te iubesc Trebuia sa tin strans Nu trebuia sa te las sa pleci/

m`am saturat sa ma critice intr`una winking ACUM e momentul ca TOTI sa isi tina gura winking !

e pentru tine :X pentru tine:X ti-am mai zis ce e facut sa tzina tzine :X !

Sunt un om simplu, mai simplu decât tine, genu de persoană care vrea atât de multe si obtzine!"

Ai bani , mashina si haine de firma dar ce folos nimic nu ma alina !

Am invatat sa respect! Tu respecti doar banii! Am invatat sa lupt !Tu esti zero fara tati si mami! happy"

STII ca am propria viata si am castigat tot ce inseamna ea deci daca vrei sa fii cu mine nu e nevoie sa iti straluceasca 'averea' hee hee !

Iti dau tie calitatile ca sa elimini defectele Oricum vietii nu`i poti opri efectele Nu poti plati pe nimeni sa simta regretele in locu tau Fa’ti regulile tale si joaca jocul tau

e fata calculata kre stie km si unde sa te faca stie cand sa rada cand sa fie suparata cand in ochi tai sa fie,SINGURA fata importanta!"

asa ca treci pe ringul de dans smug sa ii tii pe toti in suspans\:d/ love struck !

Tacticile tale nu`mi plac. Nu`mi plac lacrimile tale care`mi fac tricoul praf. Viitorul ma sperie mai rau decat te sperii tu de mine. Nimeni nu poate sa ma domine! Retine! batting eyelashes

Nu e nevoie sa ma placa toata lumea,la fel cum nici eu nu plac pe toata lumea !happy"

stii si tu ca adoram iubirea asta a ta care m`a 'ucis' oh go on !

Apari zambind prelungind vara si readuci toata lumina diminetii searahappy

te duce de la sublim la dracu`, intr-un vis nebun si raiu si iadu`, le deschide cu aceasi cheie, mereu aceasi vorba de femeie!

Va trece timpul ai sa uiti durerea provocata se vor vindeca si ranile lasate de acea iubire indepartata happy

Ea adoarme in gand cu cineva si nici decum nu esti tu.Ochi reci de gheata, suflete calde le ard.Daca lasi afara sentimente, clar, devii slab

cate s-au spus,cate s-au dus,nu ma mai doare.cu orice zi in plus sunt mai sus,restu'?! doar vb goale! happy

Încă odata, iar, şi din nou Ea te face high când tu te simţi low

sunt perversa?bine! asa voi fi in continuare!inca nu s`a nascut baiatul kre sa ma calce pe mine in picioare !

Zambeste si arata-le ca nu-ti pasa zambeste chiar daca treci printr`o pasa proasta happy !

Ca se intampla zi de zi sa iei lectii de la viata scopul tau este de a fi mereu cu-n pas in fata !

O atitudine pozitiva nu-ti va rezolva problemele, dar ii va infuria teribil pe cei ce ti le-au creeat!

sila ?! starea in care nici macar regretele nu-si mai au rostul happy

Ranile pe suflet manifesta un alt tip de durere indiferenta ei il face sa zbiereeee !

Degeaba vezi daca nu se poate , degeaba crezi daca nu ai in ce degeaba incerci daca nu ai pentru cine oh go on

Nu`mi pasa, dar mi-a pasat (candva) Nu mi`e bine, dar o sa`mi fie (candva) happy

Am avut multe dorinţe care nu s-au împlinit,

Am facut multe greşeli dar pe toate le-am plătit,

Acum am crescut, cica sunt fata mare

Iar uneori nu imi permit sa spun nici ca ma doare

Cam cat de sincer e un copil cand plange-

Zi-mi cine-l strange cand inima i se frange

-Ori n-ai vrut , ori n-ai stiut , Sa pretuiesti tot ce ai avut :* !

Graviteaza toti in jurul meu fara vre`un reper !

E prea tarziu sa mai regreti happy O viata poti sa ma astepti oh go on Ca ce-ai avut n-ai pretuit .Povestea noastra s-a sfarsit kiss ! :-xx

Ne certam on and on.Si plangi la telefon.Imi spui ca nu ai somn.De fapt nu vrei sa dormi.Incepi sa imi explici prin cuvinte Insa dragostea nu se explica,ea se simte don't tell anyone .oh go on

Vezi aproapele pe punctul de-a fi ingropat, intins pe-o masa cu lumanari la cap.S-a treminat.Si incepi sa te intrebi pentru. ce te mai zbati?Ca pan`la urma toti sfarsim langa o cruce ingropati oh go on .

Da probabil ca esti gelos si nu asa m-a cucerit.

Sau poate-i noul meu amic si tu ai inebunit .laughing)

Intr-o lume de cristal . esti un ciob de sticla ! Iti aduci aminte de vorbele astea ? happy Nici eu laughing) love struck STI TU winking !

ti-am promis ca n-o sa uit de tine si n-am uitat ma bucut pentru. tine happy ca iti merge din ce in ce mai bine kiss

Daca ai o fata ce sincer te iubeste. nu gresi sa o `lovesti` pentru tine ea traieste ;x

Nu uita, ca tu ai ales sa te-ndepartezi, Ti-am zis ca daca faci asta, nu o sa ma mai vezi

Sunt mulţi care ţi-ar aduce luna de pe cer, doar pentru un pic din inimă , ce deja lui i-o oferi

Cate am pe suflet cate-am strans, n-ar mai trebui sa ma opresc din plans. Si chiar daca spun tu oricum nu crezi, mai bine sa tac sa te las sa pierzi .

Fie ca vrei sau ca nu vrei lumea se misca-ncontinuu. Fie ca vrei sau ca nu vrei, trebuie sa ti ritmu` ! happy

Ar trebui sa incepi sa ma cunosti dupa atata timp. Si te rog, nu ma mai forta sa te mint .

E un alt apus de soare, frăţioare, ştiu că doare tare ! Capu` sus , nu lăsa nimic să te doboare .

O aluzie discreta. Pluteste. O idee. O nemultumire. O tradare. O impresie. O poveste despre ceva. Impresii. Impresii. Si daca este adevarat?

Cf` cand trb sa pleci d langa EL cand totu` era la START|Dc t` prefaci ca nu`l placi cand lacrimile nu ti s`au uscat pe fard?

Si-ai vazut cine ti-e aproape. acum, nu te mai uita in spate.ei au ramas undeva.intr-un colt din inimioara ta ! Lasa-i acolo unde sunt, pentru. ca nimeni nu se mai intoarce in trecut!

Imbracat in zambete aproape orice om e fals. Am crezut in ochi sinceri si , da , m-am ars. Am vazut in oameni ce nu vroiam sa cad vreodata, iubirea si ura. cum lovesc ambele deodata !

Poti sa iubesti cu pasiune, un fapt banal. Poti sa urasti din mandrie, mi se pare egal!

Insa ce nu pot uita, este amintirea ta. O pastreaza inima, intr-un colt de suflet!

Pana si Soarele e o stea.Cum ai convins Pamantul sa se invarta in jurul tau asa ? love struck

Esti tare-n gura cand e multa lume.Dar cand sunteti doar voi doi, ii spui ca au fost doar GLUME!rolling on the floor

Ce s-a intamplat?

Te-ai schimbat, ti-ai luat-o in cap, ce pacat.

Ti-as fi spus ca te iubesc

Da ***, n-ar fi rimat!

O scena, o multime, multe maini in aer, cu zambetul pe buze.

Poate l` ai ignorat prea des sau poate nu l` ai inteles cand ai trecut pe langa el grabita` n mers, ti` a luminat calea cand iti era umbrita valea in bezna ta, doar el iti aducea culoarea.

Imi incep fiecare zi trezindu-ma, uitandu-ma la ceas, si gandindu-ma "Ce fac azi?". Zambesc, si-mi raspund: "Nu-mi pasa."

Da` oare cum ar fi sa am aproape tot, da` oare chiar ar fi prea tarziu sa le zic stop !?

N-am stat deloc pe loc si n-o sa stau vreodata Din lipsa de cuvinte iti spun: Niciodata Te umpli de figuri si nu-mi raspunzi la interfon Deschide, eu sunt, sunt matol imi pare rau.

OricaT `ar fi de greu aM sange`n pumN mereu.si nu o sa poTi sa`mi furi ce e pe drepT aL mEu !

Lumea nu m` a intelege d` asta eu nu am ce` i faceee

Si` au fost momente cand am fost gata sa renunt la tot mi s` a zis ca n` o sa pot, e uite ca inca pot .

N`ai inteles tu V-a intelege alta a 2'a zi

Ce te uiti ba, da eu sunt ! laughing

Hai fa` ma sa te urasc laughing

Vorbeste lumea, imi spui, nu asculta lumea

Lumea e rea, lumea nu vrea sa ne inteleaga

Vedeam in tine exact o lume intreaga

Poti sa faci ce vrei. oricum ;D

Caz in care-i absolut exclus sa cazi in picioare oricum, vezi sa nu cazi in picioare Ca stiu ca-ti place sa inoti in ura da' nu toti indura Deci vezi ce *** scoti din gura.

Si noi stim c-a trecut mult timp Va trece inca pe-atat presimt In 10 ani mai prind cativa ce mint, Cativa ce tin sa plece, las’ ca trece

Mi` a zis ca ea nu` i la fel ca celelalte, mi` a zis ca poate intr` o zi o sa` mi arate i` am dat dreptate ca prea le` avea pe toate

Fata e criminala , e asentimentala,

afacere ilegala daca te bagi

Fată multisenzuală , fata e profesională ,

treaba e doar temporară dacă te bagi!smug

Auzi cum urla marea vezi cu ochii tai furtuna da'poate maine trece ca mai trece inca una

Sincer acum nu`mi pare rau ca te-am vazut si fara masca nu exista scuza-ma in cazul tau asa ca lasa

sunt doar eu cu mine, pentru mine

Unii nu ma suporta ii vad cu ochii` nchisi da` de ce nu ma suporta nici ei nu sunt convinsi

Mi'am luat privirea de la geam,acum sunt indiferenta Nu mai vreau sa vad nimic,vreau timpul sa curga lent Mi'a ajuns cat am vazut cred ca e suficient

Si ti-am dat tot Dar tot n-a fost de-ajuns pentru. tine Spune-mi daca nu vezi in mine nimic Care sa-ti placa De ce pui mereu aceeasi Veche placa zgariata

Incearca sa zambesti urmeaza sfatu': "Fi fericit toate trec ba da'le dreacu"

Si` mi amintesc c` aveam un rol in viata asta de ****

Sunt destui ca mine, dar eu nu sunt ca ei

Poa' sa cada tot, poa' sa vin-un alt potop, nu mai conteaza la cate am vazut, la cate am simtit nu ma impresioneaza

Sper ca te-am ajutat :*:*