| LittleBlackDress a întrebat:

Sunt o persoana care iubeste sa scrie. Pot scrie despre orice subiect cu mult drag si nu m-as plictisi. As vrea sa pot dezvolta intr-un mod acest lucru, sa citeasca si alte persoane lucrarile mele. Cum sansele sa fiu angajata la o revista sunt foarte mici, as vrea sa imi incerc norocul cu un blog. Puteti sa imi spuneti si mie mai multe amanunte din acest domeniu? Am citit tot felul de lucruri, dar am zis sa va intreb si pe voi. E cineva care are un blog si imi poate spune din propria experienta cum este? Am citit de bloguri gratuite si bloguri pentru care trebuie sa platesti. Am inteles ca cele platite sunt mai profesionale si as putea sa imi fac si unul de acest gen, dar as vrea mai multe detalii. De asemenea, am aflat ca din ele poti castiga si bani, lucru care, sa fim seriosi, nu este de ignorat. Am citit ca poti castiga bani din reclamele pe care le pui pe blog, dar asta e singurul mod? Poti castiga bani doar de pe urma cititorilor? Adica, cu cat esti mai citit, cu atat poti castiga mai mult? Oricum, dorinta mea cea mai mare este sa pot avea un loc unde sa scriu, articolele mele sa fie citite, iar daca m-as putea dezvolta in acest domeniu ar fi minunat. Am vazut persoane care castiga lunar din acest lucru. Astept raspunsurile voastre si va multumesc in mod anticipat!

4 răspunsuri:
| Daalalifnuunalif a răspuns:

Buna, cred ca si pe Facebook, poti face pafina cu articolele tale, unde tot pe bani se poate publica. Asa am eu o pagina pe Facebook, unde scriu zilnic, si tot imi soun sa promovez pagina mea, dar eu nu o fac pentru bani, o fac din placere.

| GabyB94 a răspuns:

Poti sa-ti deschizi un blog/ site (poti incerca cu webnode.ro) si sa te apuci sa scrii ca sa iti faci un mic portfoliu.
Apoi te poti inregistra intr-un program de scris editoriale unde esti platita pentru articole scrise pe diverse teme. Ca sa castigi din reclame poti incerca fie un program de afiliere, fie Google Adsense, dar iti va trebui un domeniu propiu, continut de calitate si niste trafic stabil ca sa te accepte in program.

| VladSpita a răspuns:

Fa-ti un blog sau website unde le vei posta