| Aaaa0101 a întrebat:

Buna! Te poți transfera de la MD la MG după primul an de facultate la UMF Timișoara? Care sunt procedurile?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu! La facultate nu pot face transferuri ca la scoala generala sau liceu.
Trebuie sa dai din nou examen ca sa intri la alta facultate, chiar dacă sunt in cadrul aceleiași Universități.
Te referi sa treci de la Medicina Dentara la Medicina Generala, asa-i?

| Aaaa0101 explică (pentru Violleta2022):

Da, dar am citit ca se poate.As vrea sa primesc răspuns de la cineva care chiar cunoaște situația, nu de la cineva care își da cu presupusul, mulțumesc!winking

| Violleta2022 a răspuns (pentru Aaaa0101):

Atunci nu mai intreba pe TPU, mergi si intreaba la Ministerul Invatamantului sau la Universitatea UMF din Timisoara.

| Aaaa0101 explică (pentru Violleta2022):

Dacă nu poți sa ajuți pe cineva cu o informație sigura, mai bine nu o faci, n am spus o cu răutate! happy

| Violleta2022 a răspuns (pentru Aaaa0101):

Te-am ajutat, ti-am spus ca nu-i posibil, dar tu te incapanezi sa auzi ce vrei tu, ca un copil razgaiat si imatur ce esti.

| Aaaa0101 explică (pentru Violleta2022):

Controlează-te ca nu ești la colțul blocului.Nu te-am jignit așa ca nu ma jignești! La revedere!