| yoyo_2588 a întrebat:

Tocmai am primit un telefon in care mi s- a comunicat ca sunt câștigătoarea unei tombole pentru faptul ca tot am cumparat online de pe diferite siteuri. Ceea ce am câștigat e o boxa portabila si un parfum de dama, singurul lucru pe care trebuie sa il plătesc, e curierul. Întrebarea mea este, e o farsa? Oricum pot refuza curierul, dar nici nu mi- ar strica o boxa portabila. Doamna respectiva a spus ca suna din partea firmei sau a unui site pe nume Aghero sau ceva asemănător, nu am inteles bine.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Asteaptă curierul.

| anonimg a răspuns:

Îi dai nume, prenume dar nu și alte date de pe buletin. Pe acestea îi spui că le vei da curierului, și produsul să poată fi ridicat doar cu buletinul. Și te vei întâlni cu curierul într-o zonă oarecare (în parcarea unui magazin).
Altfel datele tale pot fi colectate într-un alt scop.

| O'Brien_Casiana_1998 a răspuns:

Primul si primul lucru pe care trebuie sa il faci e sa verifici numele firmei de la care ai cumparat si daca se intampla sa fie acelasi si sa fie corect, cele mai multe sanse sunt sa fie adevarat si chiar sa fi castigat boxa portabila si parfumul de dama. (Daca e cazul, felicitari)
Al doilea lucru ar fi, dupa ce stii care este adevarul: 1. In caz ca e fals, nu iti da informatiile referitoare la locatia in care te afli, adica unde o sa vina curierul.
2. In caz ca e adevarat presupun ca stii ce trebuie sa faci.
Sper ca te-am ajutat, seara frumoasa!

| stoicamariush a răspuns:

Ati rezolvat?
A fost adevarat castigul?
Am primit si eu un apel asemanator si am dat adresa.ast rasp.multumesc