| anonim_4396 a întrebat:

Buna,
Tocmai ce s-a terminat perioada contractuala a abonamentului de internet prin cablu facut de tatal meu la digi.
Aș putea sa fac un nou abonament pe numele meu? Sau e nevoie ca cel care face abonament sa fie proprietarul casei?

3 răspunsuri:
| NunuNini a răspuns:

Aceste contracte de obicei se prelungesc automat pana cand se cere rezilierea (inchiderea). Doar daca nu ai motive intemeiate sa inchei alt contract.

| Gabryel85 a răspuns:

Nu e nevoie să fie proprietar, ci doar ca proprietarul să fie de acord cu asta. Așa știu eu, dar poate mă înșel.

| GabrieloKg a răspuns:

Nu cred ca trebuie sa deti casa, dar sigur trebuie sa ai peste 18 ani.
Totusi desi s-a incheiat contractul ca termen, dar nu oficial si totusi ai internet si inca platesti, ma gandesc ca tatal tau trebuie sa mearga si sa il inchida oficial.
Apoi sa il deschizi tu. Zic asta pentru ca, chiar daca ai vrea sa transferi contractul pe numele tau, tot ai nevoie sa semantura lui.
Tinand cont ca eu nu detin casa mea, dar totusi am internet pe numele meu ( diferit de proprietar ) merge.
Oricum, cel mai bine mergi la digi si ii intrebi pe ei.