| AndreeaDragooTza a întrebat:

tocmai mi-am achizitionat un Router Wireless TP-LINK modelul TL-WR740N! Toate bune si frumoase, intru pe site-ul lor sa configurez, bag id si o parola, se seteaza, intru pe tableta sa ma conectez, imi arata reteaua cu full semnal, se conecteaza la ea dar nu incarca pagina dorita pe internet de exemplu google, daca ma duc la un vecin care tot asa are router si ma conectez la reteaua lui merge, sa fie ceva din routerul meu sau sa nu il fii configurat eu bine? cine ma ajuta primeste o mare mare mare funda de la mine :* VA ROG AJUTATI-MA!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Aici: http://www.tp-link.ro/products/details/?categoryid=241&model=TL-WR740N ai date despre acest router.
Pentru configurare si instalare trebuie sa folosesti CD-ul primit, chiar jos iti explica pasii.

| AndreeaDragooTza explică (pentru Ioandelasal):

Nu ma intereseaza datele, eu vreau solutie la problema mea... ca imi gaseste reteaua, are full semnal dar nu intra pe internet straight face

| Ioandelasal a răspuns (pentru AndreeaDragooTza):

Tu nu mi-ai citit integral raspunsul?
Ai facut configurarea si instalarea?