| serjinioserjinio a întrebat:

Tocmai mi-am construit un pc din piese. Le-am pus pe toate la locul lor, cabluri tot, se aprinde tot, ventilatoarle se invart dar nu pot sa vad pe monitor nimic, deci nu e negru ca si cum s-ar porni imi zice no signal sau no video input(asa apare cand nu ai monitorul conectat la pc). Imi puteti spune ce s-a intamplat si cum as putea sa il repar? Please am nevoie urgent si dau fundita! P. S. am si placa video deci cablul l-am incercat si la placa video si la cea de baza, mufa monitorului merge, am testat-o la alt pc si functioneaza!

2 răspunsuri:
| eduard1029 a răspuns:

Te inteleg si mie mi s-a intamplat schimba unitatea

| serjinioserjinio explică:

Cum adica sa schimb unitatea? Adica, carcasa sau cu tot cu piese?