| EvaTramell a întrebat:

Tot primesc apeluri de la numere necunoscute.
Desigur le-am memorat si am scris? si le-am pus la respingere automata.
Si ce vreau sa intreb, am cautat sa blochez sa nu mi mai trimita nici mesaje. Si am gasit la setari ( nu sunt sigura ca mi le blocheaza de aceea m-am decis sa scriu aici )
Am Samsung Galaxy S4 si am intrat la Mesaje-Setari-Filtru Spam- Adaugare la numere spam. Si ca sa fiu sigura am adaugat un numar de pe o cartela care nu prea o folosesc si am trimis mesaj dar nu am primit.
Raport am primit cum ca eu am primit mesaje, dar practic nu l-am primit.
Deci asa pot sa adaug sa nu mi mai trimita mesaje?
Si este o casuta care nu am bifat-o si nu stiu ce inseamna. : Bloc.exped.necunoscuti si scrie asa : Blocati mesajele de la expeditor necunoscuti. Daca bifez aceea casuta nu o sa mai primesc mesaje de la numere care nu le am salvate in telefon?
Si inca ceva cum pot sa blochez direct sa nu mai primesc apeluri de la numere care nu le am salvate.
Multumesc.
Sper ca ati inteles ce vreau sa zic eu aici.

Vreau detalii despre ce am scris, daca am procedat sau nu corect. Multumesc!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta in magazin play Calls Blacklist- Call Blocker. Vezi ca are logo-ul cu rosu si la dezvoltator scrie Vlad Lee. Aceasta aplicatie iti pernite sa blochezi apeluri si mesaje care sunt in afara contactelor. Adica doar contactele din agenta pot suna sau trimite mesaje. La apel de ex da ton ocupat. Sau vezi ca are optiunea whitelist in care poti adauga anumite nr si numai acele nr pot suna. Si eu folosesc aceasta aplicatie. 10 stele.