| Robu_Alecsa_Iuly_1999 a întrebat:

Am 11 ani si pana acum nu am primit alocatia de stat. Parintii mei vor sa-mi faca alocatia. Intrebarea mea este : Ce acte le-ar trebui parintilor mei pentru ami face alocatie. Si daca pot sa iau si alocatia si de pe anii trecuti.

Funda + Vot

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa depuna o cerere la primarie anexand copii ale actelor lor de identitate, certificatului de casatorie si certificatului tau de nastere.
Alocatia se va primi numai de la data depunerii cererii.
P.S. Cum de nu ai primit-o pana acum?

| Robu_Alecsa_Iuly_1999 explică (pentru Ioandelasal):

Parintii mei au depus vreo 3 - 4 dosare si au spus sa asteptam, si am asteptat si cand au fost au zis ca nu mai gasesc dosarul.