| anonim_4396 a întrebat:

Am 11 ani, si vreau o carte in romana putin mai trista, mai spirituala, nu stiu. Adica momentan citesc Narnia si cartea asta nu imi da niciun sentiment

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

IA incearca pe aripile vantului, Elevul dima dintr-a 7-a, invitatie la vals.

| NLS a răspuns:

Prizonier la 9 ani - de Ion Grecea
E cam pentru varsta ta.
Sau
Tom Sawyer - Mark Twain
Print si cersetor - Mark Twain

| NLS a răspuns:

Sau daca ai deja putina experienta intr-ale lecturii, in vacanta de vara poti incerca sa sari putin in timp.
Doi ani de vacanta - Jules Verne (suna si bine, pe deasupra) happy
sau Ciresarii - Constantin Chirita
Toate Panzele sus - Radu Tudoran

| Crisstinayy12 a răspuns:

Ma refeream carti de limba engleza dar traduse in limba romana

| Crisstinayy12 a răspuns:

Toate cartile pe care mi le ati recomandat suna si arata oribil, mai, ales ca sunt de autori romani si gen istorie. Cartile pe care eu le am citit pana acum si mi-au placut>>
Narnia, Hary Potter, Insemnarile unei postoaice, intreab o pe alice, coraline de nail gaimen

| gandurisiopinii a răspuns:

Bună! Îți recomand „Oscar și Tanti Roz" de Eric-Emmanuel Schmitt, o adevărată lecție de viață.