| BiancaA a întrebat:

Buna TPU.Am 'ascuns' un folder si acum nu il mai agsesc. Mai exact am dat pe Properties si erau 2 chestii pe care le puteam bifa : read-only si hide. le-am bifat pe ambele si acum nu stiu unde sa gasesc folderul. FUnda pentru cine ma poate ajuta.

Răspuns Câştigător
| introduaicinumele a răspuns:

Du-te la Folder and search options apoi pe View si bifeaza Show hidden files, folders and drivers, apoi apasa pe OK. Dupa ce gasesti folderul si debifeaza read-only si hide.

8 răspunsuri:
| bogdan3vl a răspuns:

Pai fai folderele normale cum au fost sa nu mai vie invizibile si dupa aia dau clic dreapta pe my computer si serch dai acolo pe all files and folders scrii acolo numele folderului daca til mai amintesti si dai cauta si gata
astept si eu funda pls nu am nici una big grin

| shnako a răspuns:

Prost esti bogdane laughing Raspunsul corect ti l-a dat laur98. O mica mentiune doar, nu e necesar sa debifezi read-only. Read-only, se aplica in principal programelor care stiu sa foloseasca asa ceva, precum Office. In rest, chiar daca e read-only poate fi sters.

| Barney a răspuns:

Intra in "My Computer" si sus ai o chestie "Shearch" dai pe el si acolo scrii numele folder-ului si el o sa fie cautat in tot PC-ul tauwinking.

| nonny50 a răspuns:

My Computer - Tools (sus in stanga) - Folder Options - View, din sectiunea " Hidden files and folders " bifeaza " Show hidden files and folders"! Bafta

| Adrick a răspuns:

Depinde ce windows ai, daca xp atunci uite aici! :)
http://www.youtube.com/watch?v=VapCCHtECJ8

| Alex_2466 a răspuns:

Pai depinde ce Windiws ai. Ai putea sa ii dai la cautare si scrii denumirea fisierului.

| Anonymous56 a răspuns:

Intra in My Computer si sus scrie mai multe chestii cu scris mic :File; Edit; View; Favorites; Tools etc.
Apesi pe Tools click stg si iti arata mai multe chestii printre care si Folder Options.Dai click pe el si iti va arata un fel de fereastra ca sa spun asa si exact sus scrie asa :General; View etc.
Dai click stg pe View si acolo iti arata bifate mai multe chestii, nu bifezi nimic pana la Hidden folders and files si dedesubt iti scrie asa:
- Do not show hidden files and folders
-Show hidden folders and files (il bifezi pe asta)
Apoi dai apply si in caz ca ai ascuns folderul pe desktop de ex il gasesti acolo dar e asa mai 'fara culoare'.
Schema:
My Computer ->Tools->Folder Options->View->Show hidden folders and files->Apply

| Roxy12 a răspuns:

Pai da pe Search si pune acolo numele fisierului si til gasestewinking