| anonim_4396 a întrebat:

Am avut o pereche de casti si dupa cateva luni de folosire se auzea sunetul doar prin casca stanga.OK.Mi-am luat altele (nu tot ca primele) dar si la acestea dupa vreo 2 luni a inceput sa se auda doar prin casca stanga.De ce strica asa repede, si de la ce poate fi?

Răspuns Câştigător
| Cristiano007 a răspuns:

Sunt chinezarii. De proasta calitate. Sau ai tras din greseala de fir si s-a smuls.
Incearca casti sonny, Samsung, LG, originale din magazin.

3 răspunsuri:
| WR104 a răspuns:

Calitate proasta, depinde si de unde le cumperi si ce marca sunt, fi atent ce cumperi.
Oricum castile in general sunt destul de fragile asa ca trebuie sa ai grija cum le folosesti pentru ca se pot deteriora doar daca tragi putin mai tare de ele.
Numai bine!

| oOSaritaOo a răspuns:

Poate pentru că sunt ieftine şi chinezeşti, încearcă să-ţi iei căşti puţin mai scumpe.

| dryft3r a răspuns:

Ori nu sunt de calitate ori prin o coincidenta cablul de sunet de la ele s-a defectat sau ai tu placa de sunet pentru casti defecta.