| Roxxy03 a întrebat:

Am bagatun numar de telefon la respins. Insa pot suna si pot trimite mesaje pe acel numar. Si se pare ca si el imi poate trimite mesaje. Ce sa fac sa nu mai pot suna pe numarul ala? Exista vreo metoda?

3 răspunsuri:
| ceaiuldetei a răspuns:

Tu poți suna, dar persoana respectivă pe care ai blocat-o, nu poate să te sune.

În privința mesajelor, dacă nu l-ai blocat și din setările mesajelor, el va putea în continuare să îți trimită mesaje.

Dacă nu vrei să îl mai suni sau să îi mai trimiți mesaje, pur și simplu nu mai trimite sms-uri și nu mai suna sau schimbă-ți numărul de telefon și așa nici el nu va mai putea să ia legătura cu tine.

Rămâne să vezi ce vrei și să te hotărăști. În principiu, dacă nu vrei să mai vorbești cu o persoană, îi spui și îi explici de ce, iar dacă nu înțelege, îl ignori pur și simplu.

| Roxxy03 explică (pentru ceaiuldetei):

Multumesc.

| ceaiuldetei a răspuns (pentru Roxxy03):

Cu plăcere. Să îți fie de folos.