| Marlene123 a întrebat:

Am bilet pe 16 mai sa plec din Romania in Marea Britanie. Nu stiu ce se intampla cand ajung acolo. Sunt stresata. Tot aud vorbe ca ma baga in carantina la hotel sau la adresa unde merg. Nu vreau sa ma bage in carantina la hotel, nici la adresa unde merg pentru ca am inteles ca ii baga in carantina si pe cei care locuiesc acolo. Asta ar insemna ca ei sa nu mai lucreze din cauza mea si asta nu vreau. Nu stiu ce este adevarat din toate astea. Tot caut detalii pe internet si nu gasesc nimic concret. Nu vreau deloc in carantina. Nici nu stiu ce sa fac, daca sa ma pregatesc sau nu. Va rog sa ma ajutati cu un raspuns daca stiti ceva concret. Multumesc

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

BJ prim ministru al GB a anuntat ca orice strain ajuns aici, va fi dus in carantina 14 zile. Asa ca pregateste-te de odihna sau amani biletul pana in iulie cand totul isi revine la normal.

| Elelei a răspuns:

Si eu l-am auzit pe Boris Johnson spunand ca toti cei ce intra in GB vor intra in carantina.