| MateiGafita a întrebat:

Am dat o comanda de pe un site chinezesc banggood pentru un telefon apoi am anulat comanda. Am vorbit cu vanzatorul si mi-a zis ca imi va da banii inapoi (refund). Dupa cateva zile, mai exact pe 28.11. 2016 am primit mail de la PayPal(fiindca cu el am facut plata) in care imi ziceau ca vanzatorul mi-a trimis banii pe card, insa nu sunt pe card si au trecut deja 4 zile. Mentionez ca in mail scria ca poate sa dureze pana la cinci zile lucratoare ca banii sa ajunga in card.

2 răspunsuri:
| 1Q a răspuns:

Pai daca ai primit mail inseamna ca ai banii in contul de paypal si tu trebuie sa ii transferi in contul bancar ca sa ii scoti,

| CatalinVictor1985 a răspuns:

Sambata si duminica su se calculeaza daca tu ai anulat comanda si vanzatorul vineri te-a anuntat astepti pana joia viitoare ce sa faci. Dar eu unul nu am incredere in chinezi nu stiu cum ai putut sa cumperi de la un site chinezesc. Asta nu inseamna ca nu cumpar si eu produse chinezesti ori facute in china dar niciodata online de la ei. Din magazine din Romania daca vreau cumpar sau merg direct la magazin