| Casian76 a întrebat:

Am folosit acum 1h o toaleta publica fiindcă am avut probleme cu stomacul și era urgent sa găsesc una.
În vasul wc era o seringă și am observat abia după ce m-am așezat pe "tron".
Ce sanse sunt să fi luat ceva boala? Îmi este cam teama

Răspuns Câştigător
| Dorian88 a răspuns:

De la seringa șansele sunt nule. In locul tău mi-as face griji in privința wc-ului

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Seringa a fost aruncată acolo de cineva care și-a injectat drog.
Dar dacă ai așezat fundul pe colacul de la un WC public, acela după utilizare ar trebui dezinfectat de către personalul de esrviciu. și peste el aplicată o bandă de hârtie care să ateste că a fost dezinfectat. iar asta să intre în costul serviciului, chiar dacă asta ar costa mai mult. Dacă nu, de pe acel colac se pot transmite boli grave. Eu când folosesc WC public nu pun fundul jos.

| LPCTSTR a răspuns:

Stai calm, bolile nu intra prin pielea dosului.

| Bizon95 a răspuns:

Seringa se infige in piele
daca nu cumva ai luat siringa si ti-ai infipt-o si tu
NU prea ai ce sa patesti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niciuna

| Raducons a răspuns:

Te ai asezat diect pe WC fara sa pui o protectie.Nu iei boala de la seringa dar poti sa iei alte boli cand te asezi direct

| ArmyCaptain28 a răspuns:

Du-te la un doctor daca esti in dubii si asigura-te ca nu sunt probleme legate de sanatatea ta. Eu nu prea as crede ca te poti infecta doar daca ai stat intr-un loc unde a fost folosita o seringa, insa poti sesiza acest lucru sectiei de politie din orasul tau, cine stie cine si ce a umblat cu acea seringa si pentru ce a folosit-o?