| NaomyTommy a întrebat:

am fost la maternitate iar doctoruta mi-a dat concediu medical de pe data de 28 pana pe 10 dar pe 2 foi ( pe luna aceasta si pe aprilie), eu acum am 12 saptamani de sarcina in risc maternal intru din saptamana a 17-a, mie cand mi se termina concediu o sa am 14 saptamani, ea a spus cand se termina concediu sa merg iar la ea ca imi da foaie sa intru in risc maternal dar atunci o sa am 14 saptamani, concediul de pe aprilie 1-10 nu l-am dat la sefu ca mami mi-a spus ca o sa il prelungeasca ca nu are cum sa imi mai dea concediu pana la 17 saptamani, ce sa fac? Sa dau concediu sau nu? Oare imi mai da altul sau?

Multumesc

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ai primit concediul medical depune-l la locul de munca, ca sa fii platita. Dupa expirare se mai poate sa primesti altul, daca conditia ta este aceeasi. N-avem de unde sti daca medicul iti va mai da altul sau nu, o sa afli de la acesta.

| NaomyTommy explică (pentru Ioandelasal):

Mda asa e o sa il duc pe 1 aprilie

| katy a răspuns:

Depune-l,cel mai bine