| 1q2w3e4r5t6y7u a întrebat:

Am fost repartizat la un liceu agricol la profil protectia mediului! As vrea sa stiu daca este asa de greu ca am auzit ca e chimie, fizica si altele.Care credeti ca e mai bun Protectia mediului sau Industrie alimentara? care dintre aceste profiluri e mai greu? Dau dunda!

Răspuns Câştigător
| RickGrimes a răspuns:

Nu este greu,dar nici usor nu este,trebuie sa inveti cat de cat, dar, sincer sa fiu, este mai greu la Industria Alimentara decat la Protectia mediului, asa stiu de la niste prieteni.

| 1q2w3e4r5t6y7u explică (pentru RickGrimes):

Si inca ceva, am auzit ca in clasa 10 de la profilul asta te poti duce la specializarea tehnician analiza produse alimentare! cum adica? ce inseamna asta? are mai multe ramuri profilul asta?

2 răspunsuri:
| DaianaDC a răspuns:

Eu am terminat anul asta Protectie alimentara. Nu e greu, majoritatea materiilor sunt legate de cultura generala in ceea ce priveste mediul. In clasa a 9-a si a 10-a o sa faci fizica si chimie. Industria alimentara e alt profil, iar specializarea este Tehnician analiza produse alimentare, asa cum la Protectia mediului ai specializarea Tehnician ecolog si protectia calitatii mediului.