| MirunaGabriela a întrebat:

Buna,TPU. Am mare nevoie de ajutor. Tocmai am luat un virus de pe facebook... ceva de genul "mediafire...". Am tot cautat modalitati sa scap de el,pana acum doar sa reinstalez windows-ul, cica. Alte modalitati nu mai sunt? Mersi!

9 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

SETEAZA-TI MESAJELE PRIVATE DACA VREI AJUTOR.
Am postat o ''intrebare'' aici
http://www.tpu.ro/......at-linkul/
Recomanda intrebarea sa o poata vedea toata lumea.
Ciao!

| MirunaGabriela explică (pentru jeek0):

Crede-ma ca prea multe nu am inteles din raspunsurile lor. De fapt, nici macar nu e un mod cert prin care sa rezolv problema.

| jeek0 a răspuns (pentru MirunaGabriela):

Acolo din cate inteleg e un spam care se intalaeaza in browser si tot de acolo probabil de prin setari se poate dezactiva. sau dezinstalat si reinstalat browserul (IE, CHROME, FIREFOX sau OPERA). sincer nu am avut de-a face cu asa ceva deci nu iti pot da un raspuns exact dar parerea mea e sa incerci sa faci asta si daca nu reusesti sa copiezi de pe net versiunea gratuita malwarebytes antimalware si dai o scanare completa.

| MuffinBlueberry a răspuns:

Cred ca merge cu Malwarebytes' Anti-Malware 1.46

| agent0007 a răspuns:

O modalitate la care nu cred ca tu te-ai gandit este sa iti instalezi un antiviruss

| MirunaGabriela explică (pentru agent0007):

Am antivirusul instalat, stai chill. E o problema pe facebook, deci nu prea are legatura daca intelegi tu happy

| agent0007 a răspuns (pentru MirunaGabriela):

Ahaa maa mediafire este un site de unde poti sa descarci aproape orice dar virusul tau poate se cheama altfel... uite o modalitate... schimba windowsul sau in ultimul caz pune windows xp si reseteaza amandoua partitii de memorie sau daca tu ai mai multe le resetezi pe toate si dupa iti instalezi windowsul linistit ca nu o sa mai ai nici un virus

| MKZZ a răspuns:

Incearca cu Trojan Killer.Mie mi-a mers.