| AmiraGodan a întrebat:

Am net de la RDS, mi-am facut contractul pe un an si in aprilie 2013 trebuia sa ies din contract(trecand un an ). Nu am mai platit de vreo 6- 7 luni. Mutandu-ma des cu chirie, trebuia mai mereu sa fac cerere sa imi puna cablul pe adresa unde stateam de fiecare data. Am fost plecata din tara si asa mi-a ramas cablul pe adresa unde am stat vreo luna in chirie in decembrie 2012. Ma mut curand in Bucuresti( sunt din alt oras) cu chirie la fel. Nu stiu cum sa procedez cu internetul. As vrea tot de la RDS. Contractul cred ca mi s-a incheiat, doar ca trebuie sa platesc de pe luna ianuarie pana in prezent?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa platesti pe timpul cat ti-au furnizat serviciile, daca nu ai cerut incetarea contractului acesta a fost prelungit tacit (fara a fi nevoie sa se faca un alt contract).
Daca ai fost plecata tebuia sa ceri incetarea/rezilierea contractului.
La incheierea unui nou contract iti vor cere sa platesti pentru lunile restante.

| darrio2007 a răspuns:

Mergi la RDS.Ei te pot lamuri cel mai bine.

| 8mariastar a răspuns:

Da te cate ori te muti trebuie sa iti fai din nou contract la RDS si trebuei deconectat de acolo unde ai stat atunci