| Dorjdie341 a întrebat:

am nevoie urgent de un raspuns.In cursul zilei de azi am terminat scoala profesionala si am luat si diploma de Confectioner articole din piele si inlocuitori, si diriginta mi-a zis sa ma duc la secretariat sa fac pentru somaj, nu am niciun venit, asa ca fac, dar problema este ca eu in septembrie ma voi inscrie sa termin liceul adica inca 2 ani, cu unul in plus mai pot lua somajul?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca urmezi studii in continuare nu poti obtine indemnizatia de somaj pentru absolventi.