| AlexAL275 a întrebat:

Am o cartelă de Vodafone pe care am tăiat-o cu foarfeca foarte rău și aș vrea să păstrez numărul și să schimb cartela cu una Nano SIM. Problema este că nu știu dacă se schimbă, deoarece este una prepay. Ce spuneți?

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la Vodafone si întreabă i pe ei, ei stiu cel mai bine sincer.

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Cartela nu va fi schimbata MAI ALES pentru ca ai taiat-o cu foarfeca. Daca era abonament se mai rezolva, dar pe prepay slabe sanse.

| XYZ02 a răspuns:

Merge,trebuie doar sa aiba serial codul pe spate(in contextul in care nu l-ai taiat).
Cum de prima ta idee a fost sa o tai in loc sa mergi la Vodafone sa te interesezi despre schimbarea formatului?
Aprop schimbatul cartelei este gratis.

| Ale5184 a răspuns:

Mergi in magazin la ei. Iti vor da una noua, gratis si iti vor trece numarul pe ea

| Rosu_Cristian_2000 a răspuns:

Cred că este posibil dar trebuie sa iei legătura cu un reprezentant de la Vodafone pentru mai sfaturi