| bondornicu a întrebat:

Am o intrebare in legatura cu somajul... Am terminat scoala aproape 3 ani, nu am cerut somaj atunci, nu mi-am gasit de lucru in acest timp (am lucrat pe internet, reclame google, etc). Intrebarea este... Pot beneficia de somaj daca cer acum? dupa 2 ani jumate dupa ce am terminat scoala (nu am bac)?
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu primesti, cererea pentru somaj se depune in maximum 1 an de la indeplinirea conditiilor si acesta este un termen de decadere.

1 răspuns: