| babyloving a întrebat:

Am o intrebare legata de calculator,am o prietena care are o sora mai mica si sora ei i-a facut nu stiu ce si i-a micsorat ecranul, adica nu mai vede nimic ce scrie pentru ca e mic.Un baiat i-a spus ca sa se uite la optiuni si sa vada ce marime este pusa pentru ecran dar nu stiu exact unde sunt optiunile astea.Imi puteti spune pas cu pas cum se face? FUNDA RASPUNSUL BUN!

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| BlackFuneral a răspuns:

Pai sa dea pe + (pentru a mari ) si pe ctrl ( in acelasi timp) si daca a marit prea mult sa dea pe - si ctrl

| Sky9t9 a răspuns:

Pai eu am Windows 7 si iti voi spune pentru acesta, dar se aseamana si cu celelalte asa ca iti va fi util.
1)Intri in meniul Start(Colt stanga jos)
2)Apesi pe Control Panel(Panoul de control)
3)Selectezi aspect si personalizare(Nu stiu cum ii zice in engleza) --> Ajustare rezolutie ecran --> Acolo selectezi cat este nevoie

| unikatbaiat19 a răspuns:

Buna sa dea click dreapta si apoi Properties apoi Settings si acolo poti sa faci mai mare