| Fr3shb0y a întrebat:

am o întrebare legată de creditele din Germania. Am auzit ca in cazul in care nu poți plăti poți face insolventa privată, adică intri in insolvență ca persoana fizica.
Daca fac acea insolventa și ma întorc in tara sau dacă nu fac nici aia, sunt șanse sa fiu căutat in tara sau sa nu mai pot tranzita Germania vreodată?

Răspuns Câştigător
| doctorandus a răspuns:

Prin insolventa ai atat drepturi cat si obligatii. Cauta pe Google informatii despre asta, trebuie sa existe.