| Teleki_Michael_1974 a întrebat:

Am o întrebare legată de examenul de bacalaureat. Am picat anul trecut cu media 5, 96 și doresc să mă înscriu din nou acum. Problema e că nu găsesc o dată concretă de înscriere. Am găsit că ar fi 25-29 mai, dar și începând cu 2 iunie. Care este data corecta pentru înscriere?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Calendarul oficial Bacalaureat 2020: Înscrierile încep miercuri, 3 iunie, echivalarea competenţelor, pe 11. Probele scrise, între 22 şi 25 iunie, afişarea rezultatelor pe 30 iunie

https://www.edupedu.ro/......-30-iunie/

| Mariaa2201 a răspuns:

Bănuiesc că depinde de fiecare județ și de repartizările pe care le fac. De exemplu la mine în județ înscrierile se fac în intervalul 9-12 iunie.