| Bya4you a întrebat:

Buna TPU :* am o intrebare...Mi-am cumparat un telefon nou,(ieri ) problema e ca nu prea stiu sa il folosesc (Samsung galaxy pocket gt-s5300) pratictic vreau sa imi setez o melodie ca ton de apel si nu stiu cum sa fac big grin Cine ma ajuta si pe mine? big grinwinking:* ofer fundisaaaa love struck

Răspuns Câştigător
| lunathemoon a răspuns:

Te duci in fisiere, acolo unde ai melodia, ti apasat pe ea si ii dai seteaza ca: sonerie telefon. Daca vrei sa setezi o melodie pentru un anumit contact selectezi sonerie contact, apoi cauti in agenda numarul pentru care vrei sa setezi tonul de apel. Daca mai ai intrebari despre android, imi spui si te ajut.
Multa bafta, sa-l stapanesti sanatoasa!

| Bya4you explică (pentru lunathemoon):

Multumesc, :* chiar mi-a fost de ajutor raspunsul tauwinking :*! Acum as vrea sa stiu cum pot sa descarc jocuri pentru acest model de telefon?! Ps: As vrea sa descarc jocurile pe pc si dupa sa le adaug pe telefon < mersi anticipat :* >!

| alecx4music a răspuns (pentru Bya4you):

Intra pe Filecrop si cauti asa:
Numele jocului.apk
Ex: angry birds.apk
Acolo gasesti si aplicatii, trebuie doar sa ii sti denumirea. Le poti cauta mai intai pe google play, apoi te duci si le cauti in filecrop.
Butonare placuta!

| lunathemoon a răspuns (pentru lunathemoon):

Se poate si la inregistrari?

5 răspunsuri:
| OmulCareStieCeFace a răspuns:

Intri in setari dai setari sunet si iti cauti o melodia sau daca nu merge asta asculti o melodie ii dai la optiuni si o pui acolo ca rington sper ca te-am ajutat

| FoReVeRyOuNgBiTcH a răspuns:

Pai, nu ai manual de instructiuni? Uita-te acolo. Eu nu am telefon de ala dar iti pot da cateva sfaturilaughing Du-te la Setari-Profiluri Telefon-Editeaza- si unde iti apare melodia dai click si cauti melodia care o vrei. Sau da click pe melodia ta sa o asculti si dai Optiuni si poate apare sa o setezi ca ton de apel.

Succes!