| aaaandreiiiiaaaapostollll a întrebat:

Buna TPU! Am o întrebare pentru persoanele din București. Cum este zona Militari residence? Roșu, Dudu, strada Tineretului etc. Urmează sa merg la politehnica din toamna iar chirii la prețuri accesibile sunt în acea zona. Mă interesează transportul în comun la orele de vârf cum se desfășoară în acea zona. Mulțumesc!

4 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! De fiecare data cand am trecut prin acel cartier, nu mi-a lasat o impresie placuta. In rosu si dudu, sunt majoritatea dubiosi. Transportul in comun este la pamant. Iulia maniu se blocheaza frecvent, asa ca nu o sa ajungi prea usor cu masina pana la politehnica. Poti incerca sa mergi cu autobuzul pana la Pacii si de acolo sa iei metroul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Militari Residence devine in fiecare zi din ce in ce mai aproape de un ghetou. Evita.

| haileewatson a răspuns:

Zona aia nici macar nu e in Bucuresti. Rosu, Dudu, Chiajna sunt in judetul Ilfov. Esti efectiv intr-un sat din care dureaza o ora sa iesi ca sa ajungi la metrou. Odata ce ai ajuns la Metrou Pacii mai faci inca o mie de ani pana in centru, practic esti la capatul lumii lipsit de civilizatie. Stiu ca pare tentant, ca sunt chirii mici, dar chiar iti doresti asta? Exista o singura strada care iese din Militari Residence pana in Bulevardul Iuliu Maniu. La orele de varf se sta bara la bara, si cand e furtuna se inunda tot cartierul. Daca esti student o sa vrei sa fii aproape de prieteni, de cluburi, baruri, locuri de munca si facultate. Vrei sa iesi si tu seara undeva sa te distrezi. La ora 23 se inchide metroul si STB-ul, o sa iti ia uberul 60 de lei pana acasa.
Cauta si tu chirie in Crangasi, Grozavesti, Basarab, Grivitei, Lujerului, Obor, Piata Iancului, Tineretului, Stefan cel Mare.

| anonimuIl a răspuns:

Mai mult de 150 de euro să nu dai chirie pe o garsonieră în zona aia, poate să fie și o cocină.