| maryangelll a întrebat:

Am o intrebare:te mai poti transfera de la un liceu de provincie la unul mult mai bun de la oras din clasa a XI-a semestrul 2? Eu am auzit ca nu te mai poti transfera decat de la inceputul clasei a XI-a, mai tarziu nu poti decat in cazuri exceptionale : de ex.:daca se muta parintii sau altceva.

3 răspunsuri:
| iopoiop1 a răspuns:

Da, poti sa te transferi la un liceu mai bun dar trebuie ca media dintre : media cu care ai intrat la liceu si ceea cu care ai terminat semestrul sa fie mai mare sau egala cu media de admitere la liceul in care vrei sa te inscrii! happy Funda? :X

| Silviu_Sorin_1995 a răspuns:

Da poti sa te transferi, doar ca o sa dai unele diferente din cate stiu eu.