| Biltan_Diana_1993 a întrebat:

am o mare problema, am pus o parola model la telefonul meu Samsung, si am uitat-o, findca am pus-o din greseala, si acum nu stiu cum sa o gasesc va rog ajutati-ma.(Samsung galaxy young)

7 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Se poate debloca folosind contul google.
Daca nu reusesti asa, incearca sa revii la setarile din fabrica:
Inainte de a face pasii urmatori scoateti sim-ul si cardul de memorie!
1. Se tin apasate in acelasi timp butonul power si butonul central de menu cateva secunde.
2. Va aparea o interfata ca de bios in care selectati revenirea la valorile initiale
3. Mergeti la optiunea YES pentru a face aceasta revenire (cu butoanele de volum sus / jos)
4. Asteptati cateva secunde
5. Telefonul se va reseta si pentru mai multe secunde va ramane pe ecram sigla Samsung.

Bafta!

| Biltan_Diana_1993 explică (pentru unknownn):

Gt s5360 ai samsungul meu si nu stiu am scos cardul si sim, am apasat pe power si pe butonu din mijok dar tot ce se intampla este ca se inchide

| unknownn a răspuns (pentru Biltan_Diana_1993):

Pai telefonul trebuie sa fie deja inchis cand tii apasat power si butonu din mijloc.

| Biltan_Diana_1993 explică (pentru unknownn):

Am incercat dar tot ce se intampla este ca se deschide

| Biltan_Diana_1993 explică (pentru Biltan_Diana_1993):

Explicami te rog mai usor ce trebuie sa fac, te rog

| Aldea_Ana_Maria_1992 a răspuns:

Suna la cosmote Orange sau Vodafone depinde de retea sau cauta in cartea de telefn sau e bine daca cere codul puk

| Biltan_Diana_1993 explică:

Iti multumesc multtt