| яαzναη a întrebat:

Buna,TPU! Am o problema.Calculatorul meu isi da restart singur.Nu din orice cauza,doar daca intru in orice joc sau cand fac ecranul mare la un film,video etc,si nu imi da nici o eroare sau un BSOD(Blue Screen Of Death), doar se restarteaza.Banuiesc ca e de la un virus sau ceva pentru ca temperatura PC-ului ramane constanta intre 30-36C.Sau mai am o banuiala, pentru ca nu am placa video.Da calculatorul imi ruleaza cu doar 256 mb preluati de la rami, pentru ca ventilatorul de la placa video s-a topit si efectiv nu imi mai pornea calculatorul.Nu stiu exact de cand a aparut eroare, iar o placa video decenta de 1GB e 250lei,pana fac rost de bani o sa stau doar cu atat, si daca mai aveti nevoie de unele informatii nu ezitati si postati in comenturi.Va rog frumos chiar nu stiu ce s-ai mai fac am reinstalat windowsul dar degeaba... FUNDA.

7 răspunsuri:
| LegoLegolas a răspuns:

Poate sursa ii problema. Eu am avut o sursa mai veche si cand porneam un joc gen Saints Row 3 se oprea dupa vreo 5-10 minute. Dupa ce am schimbat sursa nu am mai avut probleme.

| яαzναη explică (pentru LegoLegolas):

Sursa e noua o am doar de 3 luni si functioneaza perfect, nu cred ca are de a face cu asta.

| Chamberlin a răspuns:

Schimba-ti windowsul, poate cel vechi sa contina virusi.
funda

| RiZeRy a răspuns:

Are ceva probleme. Funda?

| mihay198722 a răspuns:

Da,asa e, ai virusi pe el, asa am patit si eu cu laptopul meu, si nu i-am putut face nimic decat sa-i instalez windowsul din nou... daca tu zici ca ai instalat si tot asa iti face nu pot sa imi dau seama...

| Username949424 a răspuns:

Salut! Am avut si eu aceeasi problema.Este de vina driver-ul placii video sau ai un virus in pc! Eu l-am reformatat dar tu poti sa dai o scanare cu Avast. happy

| яαzναη explică (pentru Username949424):

Orice varianta trebuie incercata, mersi, sper sa rezolv. happy