| dennis17 a întrebat:

Buna TPU; am o problema cu tastatura; prima a fost ca nu au mai mers butoanele s-au blocat; am scos din usb si am bagat-o iar; au mers toate doar virgula nu merge; ce pot face?

4 răspunsuri:
| traveler a răspuns:

Ori ai varsat ceva pe ea ori este blocata cu firimituri, mizerie ceva.Scoate-o dimn mufa si intoarce-o ca fata in jos si cu palma bate pe spatele ei incet sa cada dintre taste mizeria etc. Apoi introdu mufa la comp si vezi de este ok,urmareste si ca tastele sa se ridice usor, daca raman intepenit si se ridica greu sau incet ai ceva cleios ce le trine trebuie sa lasi sa se usuce in caz de ai varsat ceai, suc etc si eventual sa stergi cu spirt apoi sub tasta respectiva.Succes

| Anonymus314 a răspuns:

Cel mai bine schimbi tastatura.
daca nu folosesti alt+44 din numpad

| eXtreme21 a răspuns:

Incearca in alt port USB in spatele pc-ului.Sunt 4 porturi acolo, vezi poate merge in altul, daca nu inseamna ca tastatura are o problema.

| StiuCeSpun a răspuns:

Scoate butonul si vezi ca s-ar putea sa fii sarit cauciucul de sub, il tragi in sus ca sa il scoti, faci pargie intre tastatura si buton cu o surubelnita cevahappy