| Alex_5725 a întrebat:

Am o problema urgenta cred ca din greseala am pus ceva pe cardul de memorie al telefonului care avea virusi si acum imi zice sa il formatez si ca imi va sterge oate datele de pe el si exeista vreo posibilitate sa salvez undeva ce am pe card ca am asa multe poze si muzica si nu le am salvate nicaieri si nu pot sa le sterg stie cineva vreo posibilitatea de a ma ajuta?

4 răspunsuri:
| eXtreme21 a răspuns:

Salut!
Cauta pe google programul "data recovery", descarca-l si salveaza-ti fisierele.
Sper ca am putut sa te ajut.

| RappaDanny a răspuns:

Sa ai un antivirus pe calculator. si sa descarci datele ce ai nevoie de pe telefon pe calculator. si apoi poti sa il formatezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Introdu memory cardul in calculator, descarca de aici Flash disinfector

http://download.bleepingcomputer.com/sUBs/Flash_Disinfector.exe
pe desktop apoi ruleaza-l prin dublu click, o sa-ti dispara ecranul circa 20 de secunde, este normal, apoi daca ai un virus de tip autorun in calculator ori pe memory card or sa fie anihilati.

| oNuTzA_9405 a răspuns:

Incearca cu un cititor de carduri sa le bagi pe calculator