| Almássy a întrebat:

Buna TPU am scapat un telefon care nu este gen Iphone adica are tastatura normala in apa. si l-am scos din ea imediat.
totul pana aici a durat cam 1 secundalaughing dupa i-am scos tot intr-o secunda bateria si l-am uscat putin cu uscatoru si dupa mergea bine dar dupa 10 secunde se auzea un bazait pe unde e difuzoru si nu a mers.am scos bateria repede care era uscata si l-am pus pe sobita la uscat si tot l-am mai uscat cate putin cu uscatoru dar cand bagam bateria se auzea bazaitul. acum nu se mai aude si nu afce nimic telefonul.
mentionez ca au trecut vreo 5 minute de cand l-am scapat.

daca il las la uscat asa fara baterie in el va merge?sad

3 răspunsuri:
| perladunarii a răspuns:

Salut, deci nu trebuia sa il pui pe soba sau sa il usuci cu uscatorul! Trebuie sa se usuce normal, il poti pune intr-un pahar plin cu orez!

| Almássy explică (pentru perladunarii):

Soba nu e fierbintehappy e cam rece de faptlaughing
l-am uscat cu feonul dar de departe...

| ToffyNR1 a răspuns:

Dupa ce ti-a cazut in apa si ai scos bateria, trebuia sa il lasi 1-2 ore sa se usuce el singur, pentru ca tu cu feonul nu il usuci decat la exterior, iar la interior mai ramane putina apa si daca bagi bateria risti sa il scurt circuitezi.Si acel bazait e posibil sa fie din difuzor, poate e putin afectat sau mai are urme de apa in el.