| AndaAlexandra a întrebat:

Bună TPU. Am și eu o întrebare. Care sunt regulile atunci când primești un colet prin EasyBox? Cât poate sta coletul acolo? Bănuiesc ca exista o limita.
Multumesc anticipat.

8 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Coletele livrate vineri stau 72 de ore în EasyBox, iar cele livrate sâmbătă stau 48 de ore.
36 de ore stau cel mult coletele în EasyBox dacă au fost livrate în timpul săptămânii.

Timpul se calculează din momentul primirii SMS-ului.

suntserios
| suntserios a răspuns:

48-60h cam asa

| Frank51 a răspuns:

2 zile

| Brizbriz a răspuns:

36h din momentul primirii sms-ului/email-ului
din experienta proprie (intrebat la eMAG)
mai depasesc termenul, dar daca e plin easy box-ul (cum e de sarbatori) vin cu limba scoasa, deci, nu risca

| RxTx a răspuns:

Eu sunt extraordinar de dezamăgit am vrut sa fac cadou o instalație scumpa cu ultraviolete pentru un copil nou-născut care trebuia să stea la.o. onstalatie specială că aveaa nu stiu ce boala de piele după naștere
Și a venit cu becul spart
Sunt dezamăgit cred că au strivit coletul sau l-au trântit.

Nu lua lucruri fragile scumpe sau care îți trebuiesc neapărat.

Poți să iei lucruri care nu contează dacă sunt busite

| UserRo10 a răspuns:

Cea mai buna metoda e cea a easyboxului. Ridici in 48/72h coletul oricand ai tu timp

| AndaAlexandra explică:

Mulțumesc tuturor pentru răspunsuri.
Mai am o întrebare. Dacă nu pot ridica coletul in timpul asta, ce se întâmplă cu el?

| Cozmea022004 a răspuns (pentru AndaAlexandra):

Din cate stiu, il ia curierul inapoi. Dar nu stiu daca il mai poti recupera