| bolaqmeo a întrebat:

Buna TPU am si eu o intrebare. Nu stiu ce facultate as putea alege. Singura problema care o am e ca urasc limbile straine franceza cat de cat iar de engleza nu mai vorbim. A-ti putea sa imi dati cateva informati despre faculati ce profiluri au si ce materi se fac. si daca e ceva cu putina engleza? va multumesc

2 răspunsuri:
| Eudaimonia a răspuns:

In majoritatea facultatilor gasesti engleza deoarece e esentiala, incearca ceva gen militar, la licee militare din care stiu nu e franceza cred ca nici la facultate(din cate stiu de la un prieten al cariu frate e la militari), dar cred ca pentru facultate e nevoie si de liceu...

| Marya232 a răspuns:

Alegerea facultatii depinde de domeniul pe care vrei sa-l abordezi. Sunt multe facultati sau universitati unde nu e nevoie doar de putina engleza: jurnalism, psihologie, politehnica, filologie, stiinte politice, etc. Trebuie sa te gandesti si ce ti-ar placea sa faci mai departe. Ce domeniu te preocupa sau ce abilitati sau talente ai.