| ionuttemeri a întrebat:

am si eu o mica intrebare vreau sa merg in chisinau republica moldova si vreau sa stiu daca imi trebuie pasaport sau nu? multumesc

Răspuns Câştigător
8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ai nevoie de pasaport pentru Moldova

| AleXzpm a răspuns:

Http://www.mae.ro/node/1422
Nu, dar este recomandat sa il ai, treci mai repede la vama cu pasaport (pentru tarile care nu sunt in UE), am avut problema asta.

| ionuttemeri explică (pentru AleXzpm):

Mda serios acum nu mai inteleg nimic ...pana la urma trebuie sau nu?

| AleXzpm a răspuns (pentru ionuttemeri):

Depinde de tine, ai de gand sa ajungi si in alta tara in afara de MD care nu este in UE? in 2016? daca da, iti recomand sa iti faci pasaport, daca nu, poti pentru MD sa mergi doar cu buletin.

| ionuttemeri explică (pentru AleXzpm):

Pai nu vreau doar sa merg la MD si sa stau cateva zile si sa vin acas atata tot ...deci sa inteleg ca nu imi trebuie?

| AleXzpm a răspuns (pentru ionuttemeri):

Da, este ok doar cu buletinul in cazul acesta.

| BeVali a răspuns:

Nu