| AnnaMaryStar a întrebat:

Am si eu o problema cu cartela de la telefon. Mi-am scos cartela din telefon si am bagat alta.Cand am bagat cartela mea in telefon nu mai aveam semnal si nu stiu ce s-a intamplat. Dc nu mai am semnal? Trebuie sa imi schimb cartela?

Răspuns Câştigător
| delonia a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat de vreo doua ori asta si m-am speriat rau. nu stiu ce telefon ai tu, dar cu cartela bagata, intrii la setari, in special setari retea, probabil iti va aparea sa dai " selectare retea " apesi acolo si alegi modul manual. dupa ce se termina procesul in care telefonul va cauta toate retelele din Romania, alegi reteaua de unde esti tu, si atunci iti va reveni semnalul.sau cel putin la mine a mers pentru ca stiu asta de la un operator Orange

2 răspunsuri:
| Girlll a răspuns:

Probabil e codat pe prima cartela pe care ai avuto...trb sa-l decodezi, dar daca faci asta pierzi garantia

| Ramona3766 a răspuns:

Si eu am patit la fel, nu mai aveam semnal. Am mers la un Orange shop si mi-am schimbat cartela. Numarul ramane acelasi.