| Doarofată123456789 a întrebat:

Bună TPU, am si eu o PROBLEMĂ GRAVĂ, am cumparat un cort pentru petrecere ca se apropie botezul copilului meu, l-am montat putin mai din timp și azi a fost o super vijelie, a plouat mult si a dat cu piatră și a picat cortul, mi s-au rupt 4 țevi de la acoperisul lui.(Cortul este cumpărat de pe site-ul VidaXL ) Vă rog din suflet ajutați-mă cu un site de unde pot cumpara tevi pentru el că aș cumpăra altul doar ca nu mai am bugetul necesar.(îmi trebuie pentru copil ) Va rog frumos...

Răspuns Câştigător
| nukeyly a răspuns:

Mi s-au rupt 4 țevi de la acoperisul
> normal sunt facute din staniol.
tevi separat doar daca iei legatura cu producatorul la magazin zero sanse asta ar fi cea mai simpla si rapida varianta fara batai de cap[da tin minte cand am vorbit cu zanusi aragaz sa-mi vanda o sticla termo de usa au cerut pe bucata 500 ron adica cat un aragaz nou > nesimtiti]
> sau apelezi la un mester manole adevarat ori repara tevile ori ia altele si le adapteaza
> le poti reface cu intaritura in meiz, de fier si banda duck tape si un flex de 125mm ar ajuta plus ceva silicon mamut UV in ultima instanta

1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Se anunta o saptamana cu furtuni cea care va urma, deci ideea cu cortul nu este buna, petrecerea o poti face fie acasa fie la un restaurant unde veti fi in siguranta, facind afara cu cortul sunte ti expusi la ploaie vînt se va strica mincarea va curge apă peste tot, plus copiii pot răcii daca i plouă, deci varianta sigura este ori acasa ori la restaurant in spatii inchise sau terase acoperite si protejate de ploi de grindina de vînt, fenomene meteo care vor avea loc saptamana viitoare, furtuni mai pe scurt au anuntat azi la meteo.