| anonim_4396 a întrebat:

Am un laptop Acer Aspire E1-571 si nu-mi functioneaza combinatiile de taste Fn+F8 (Mute) Si Fn+Sagetele (Sunet+ si Sunet-). Tastele separat functioneaza. Doar cand apas Fn si F8 nu-mi merg.
Ma puteti ajuta va rog? Dau Funda+Vot!

7 răspunsuri:
| traveler a răspuns:

Mai mult ca sigur defectul este de la tasta, trebuie verificat intern totusi daca conectorul banda ce cupleaza tasta cu placa de baza a leptopului este bine pozitionat, conectat in mufa lui.Asta iti recomand sa o faci la un service, este enorm de dificil sa umbli in el mai ales de esti novice, sfat daca mai tii la el fuga la un servis, acolo vor decide de mai merge sau nu tasta ta.PS poti folosi o tasta exterioara tip clasic precum cea de la orice comp USB fara nici o problema! Succes!

| ClonaHappy a răspuns (pentru traveler):

Am descarcat un program care testezeaza tastele. Adica eu apasam pe tasta si imi zicea daca merge sau nu. Apasam pe F8 si Imi aparea F8. Am precizat ca doar la combinatii mi-e problema!

| K0sti a răspuns:

Pentru ca nu ai toate driverele si optiunile instalate instalate!

| ClonaHappy a răspuns (pentru K0sti):

Am descarcat toate driverele de la Acer, alea de care am eu nevoie pentru laptop-ul meu Aspire E1-571. Dar nu stiu care driver e de la tastatura. Nu am vreau sa le instalez pe toate. Eu caut doar programul pentru driverul meu, doar ca nu stiu care e si nici nu stiu cum sa aflu ce driver am la tastatura. Daca m-ai ajuta ti-as ramane foare recunoscator!

| K0sti a răspuns (pentru ClonaHappy):

Pai asta e problema, ca nu le-ai instalat pe toate. Daca producatorul ti le-a dat, de ce nu le instalezi? Ala ti le-a dat de prost?